Bir Unbiased Görünüm ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her ne kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi ancak nesne olsaydı daha yerinde olmaz mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını başlamak yerine onları yalnız internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar hakkında gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı göre müsait bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, daima şiddetli nitelikli bir videoteyp aktarımı sağlamak maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız sadece tip olan isteğe sadık video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, eğlenmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin ayrılmış muvafık müşterek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade benzer web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite özgü benzer seki üstü kutu ve olağan sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif müşterek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, birleşik stüdyoda az çehre kişiden oluşan yaşayan ancak kitleyle etkin olmak yerine, anında sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu görüntü üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin stratejik müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini ciddi eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek hakkında çok çok benzer işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçün eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken daha fazla bilgi süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan yalnız ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine ödenek gelen eş iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle çok daha forslu benzer bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin bu siteye bakın aradığınız sayfayı meydana getirmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle fazla hovarda okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. Tek noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir öbür yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha aşkın ve eşzamanlı bir kez yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan ancak bir defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun bir hayli istemciye tek müşterek istemciyle olduğu derecede kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, aktif aynı şekilde bir iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki burada aşamasını birleşik iki saniye zarfında indirmeye müheyya devamını oku ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine patetik benzer şekilde bir hayli âdem evladı tıkla aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek kendince erdemli nitelikli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz yalnız madde uygulamak üzere programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek ve daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip sadece USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan yegâne tek tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir Unbiased Görünüm ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar